Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Długgga nieobecność...

Blog:  tomich
Data dodania: 2013-03-13
wyślij wiadomość

Witam,
Sporo się pozmieniało od ostatniej mojej aktywności na blogu - choć nie ukrywam, że często zaglądam tu aby poczytać co u Was się dzieje.

Mamy już kredyt z transzą na koncie. Załapaliśmy się jeszcze na RNS (wniosek złożony w piątek 28.12.2012). Termin głównie był spowodowany pozwoleniem na budowę - mało kto wierzył, że nam się uda - a jednak warto wierzyć do końca!

Jeżeli chodzi o wykonawcę to też już decyzja zapadła. Motałem się długo pomiędzy firmą z materiałem, a firmą bez materiału (materiał we własnym zakresie miałem już policzony, zestawiony, wyceniony). Ze względu na to, że moja praca jest dość absorbująca zdecydowaliśmy się jednak na firmę z materiałem. Ekipa będzie budowała dom do stanu surowego (bez dachu), kolejna będzie tylko od dachu (konstrukcja pokrycie). W trakcie wykonywania instalacji i termoizolacji będzie można się jeszcze wykazać w logistyce - będziemy robić to sami. Oczywiście w grę wchodzi wynajęcie kogoś do posadzek i tynków, ale to już dalsza część budowy...

Wstępnie wybraliśmy już dachówkę - ROBEN MONZA PLUS lub KORAMIC ALEGRA 9 - obie angobowane w kolorze antracytu. W sumie postawiliśmy na duże, ceramiczne dachówki, które się nie błyszczą i nie są czarne - czy słusznie? Mam nadzieję, że tak! :) Odnośnie okien dachowych to chciałbym aby miały funkcję otwierania klapowo-obrotowego oraz trzy szyby bez nawiewu (ze względu na wentylację mechaniczną) z kołnierzem docieplającym. Chyba nie ma sensu pchać się w cokolwiek cieplejszego bo koszty takich okien to już poezja bez granic.

Mamy zamiar rozpocząć budowę w kwietniu. Do tego czasu musimy ustalić jeszcze jakie będzie ustawienie sprzętów w łazienkach (góra/dół) aby w trakcie zasypywania fundamentów wiadomo było, w których miejscach wykonać podejścia kanalizacji pod piony i sprzęty. I tu pojawia się pytanie odnośnie najlepszej opcji lokalizacji tych elementów:
- WC na dole (drzwi i okno zaznaczone):blog budowlany - mojabudowa.pl

- łazienka na górze (ściana kolankowa o wysokości 1m), jest naprawdę sporo możliwości, a ja umieszczam kilka z nich (szare kolory przedstawiają granice osiągnięcia wysokości 1,90m i 2,60m). Półokrągła wanna z KOŁA wpadła mi w oko (wanna owalna FURORA).
blog budowlany - mojabudowa.pl

Kontynuując wpis o wykonawcy...

Blog:  tomich
Data dodania: 2012-11-26
wyślij wiadomość

Który wg Was wykonawca z okolic Trójmiasta jest godny zainteresowania? Oczywiście chodzi o budowę domu. Proszę o propozycje.

Pozdrawiam!

2Komentarze
iwon28  
Data dodania: 2012-11-27 08:39:33
zależy o co chodzi jeśli o budowę domu to firma D&I budują pod klucz 603179888
odpowiedz
Data dodania: 2012-12-06 09:05:57
witam, mogę polecić ekipę, która stawiała mi dom w tym roku, a raczej dobudówkę do istniejącego budynku ok 100m2.Budowa była nieco skomplikowana, Cenowo rónież bardzo atrakcyjni, potrafią załatwić dobrą cenę na materiał. Nie martwisz się o transport, materiał itp. W 2012 postawili 6 domów (ekipa liczy 3-4ludzi). Naprawdę zgrana ekipa, jak chcesz więcej informacji oraz namiary napisz na priv. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do iwon28

Wykonawca...

Blog:  tomich
Data dodania: 2012-11-26
wyślij wiadomość

Witam,

Otrzymaliśmy wycenę robót budowlanych od jednego z wykonawców. Poniżej znajdują się szczegóły (cena za stan surowy to 36.000zł lub 26.700zł bez prac w nawiasach). Co o tym myślicie? Aha jest to wykonawca, który jest ogólnie polecany na MB:

1.ETAP - FUNDAMENTY
-zrobienie pomiaru przez geodete (500zł)
-zrobienie wykopu pod dom
-zazbrojenie oraz wylanie ław
-wymurowanie scian fundamentowych
-rozporowadzenie kanalizy poza obrys budynku
-zrobienie izolacji poziomej oraz pionowej
-ocieplenie fundamentow styropianem , siatka klej ( 400zł)
-zasypanie fundamentow oraz zageszczenie
-schody zewnetrzne   (1200zł)
-zalanie chudziaka
-wykonanie tarasu z lawami na gleboskosci 1m ( 2500zł)
Cena:  12.500 zł

2.ETAP - PARTER
-wymurowanie scian nosnych parteru
-scianki dzialowe (1200zł)
-schody wewnetrzne(1500zł)
-wymurowanie kominow
-elementy zelbetowe
-wyszalowanie zazbrojenie oraz wylanie stropu
Cena : 12.500 zł

3. ETAP - PODDASZE
-sciany nosne poddasza
-sciany dzialowe (1200zł)
-elemnty zelbetowe
-kominy ponad dach na gotowo( 800zł)
Cena: 5.500 zł

4.ETAP - DACH
-zrobienie konstrukcji dachu
-zadeskowanie dachu
-zapapowanie lub zafoliowanie
Cena:  5.500  zł

3Komentarze
Data dodania: 2012-11-26 19:15:37
Cena - moze i ok te 36 tys... ale jezeli to cena bez dachu to musicie jeszcze srednio doliczyc ok 10 tys za pokrycie dachu, orynnowanie, montaz okien itp... znajdzcie inne firmy i porownajcie ceny i zakres prac :) pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-26 19:47:59
Wydaje mi sie, ze 36.000 za opisany zakres prac to duzo. sama cen prac nie ujetych w kosztorysie siega juz 9000 plus jeszcze ulozenie dachowki, rynny, okna itp czyli min 8000 daje sume koncowa 53000 a to juz duzo. Pozdrawiam :-)
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-26 20:24:19
Myślę, że to nie jest cena wygórowana. U mnie wyszło jakoś podobnie z tym, że mój domek jest prosty i mniejszy -chyba.Kominy mam z całej cegły klinkierowej (to, co wystaje ponad dach). (zerknij..)pozdro
odpowiedz

W oczekiwaniu na PNB...

Blog:  tomich
Data dodania: 2012-11-22
wyślij wiadomość

Witam,
Póki co nic wielkiego się nie dzieje. Wszystkie dokumenty związane z budową zostały złożone w starostwie dnia 17.10.2012. A więc zostało jeszcze troszkę czasu do decyzji. Rozglądamy się za kredytem, wstępnie wybraliśmy takie banki jak PKOBP, PKOSA, BNP PARIBAS, KREDYT BANK. I jest to całkowite optimum - może nawet za dużo!? Ale skoro dokumenty są te same to wystarczy zrobić ksero, złożyć wnioski i czekać :) Obecnie pracuję nad odpowiednimi "kosztorysami" dla każdego z tych banków. Wiadomo, że ów "kosztorys" ma się nijak do rzeczywistości dlatego podglądam Wasze koszty z kolejnych etapów - materiały, wykonawcy itp. Niektórzy z Was prowadzą tak szczegółową ewidencję wydatków, że wystarczyłoby je skopiować do excela i druknąć jako gotowy kosztorys :) ...

Pozdrawiam.

Kredyty...

Blog:  tomich
Data dodania: 2012-10-14
wyślij wiadomość

Witam,
W przyszłym tygodniu mam zamiar złożyć wniosek o pozwolenie na budowę (PNB). Starostwo znajduje się w Kartuzach. Nie wiem ile standardowo trwa tam ten proces - słyszałem już wiele opinii (od 4 tygodni do ... ponad roku). Mamy zamiar załapać się jeszcze na program 'rodzina na swoim' - wnioski można składać do końca roku, a podpisać umowę na 30 dni po złożeniu wniosku (więc do końca stycznia 2013). Jednak coraz bardziej myślę, że nam się nie uda - oczywiście i tak będziemy mocno się starać! Już teraz mimo braku PnB mamy wiele potrzebnych dokumentów dla banku.

Czy ktoś z blogowiczów ma kredyt w programie RnS? Ostatnio zwróciłem uwagę na strych - jak to traktują banki? Jeżeli projektant napisze, że dom ma 130m2 (tak jak jest napisane na domenaprojekt) to bank bierze to za podstawę powierzchni użytkowej czy może jednak dolicza części tj. strych? Bo wówczas to w ogóle nie mamy szans na RnS.

Myślicie, że około 350 tys. kredytu na stan deweloperski powinno nam starczyć (czyli bez podłóg, kolorów, zabudów i wyposażenia)? Niektóre rzeczy chcielibyśmy zrobić sami. Myślę, że uzależnieni jesteśmy do etapu stanu surowego zamkniętego. Potem instalacje elektryczne, sanitarne i co, ocieplenie damy radę zrobić sami. Oczywiście tynki i posadzki znowu będą wymagały pomocy z zewnątrz. Czasami naprawdę stukam się w czoło i pytam - "co ty robisz!?". Na szczęście mam obok tę lepszą połowę, która wierzy za nas oboje... :*.

Pozdrawiamy!

4Komentarze
lilia  
Data dodania: 2012-10-14 20:19:12
PNB/RnS
Starostwo ma ustawowo 65 dni na wydanie PNB i tego terminu się trzymają bo inaczej muszą płacić kary. Więc taki termin można przyjąć. A te opinie o roku to raczej plotki. Jeśli chodzi o RnS i powierzchnię jaką trzeba podać to trzeba to dokładnie sprawdzić bo z tego co wiem to jest kilka definicji np. inna wg norm, a inna do podatku od nier. Do tego zawsze trzeba przyjąć jakiś margines błędu. Dla stworzenia kosztorysu trzeba uwzględnić wiele rzeczy a przede wszystkim jakość materiałów, więc trzeba to dobrze przemyśleć, bo i nawet 500 tys. może być za mało. Chyba że podpisujesz umowę z deweloperem... To tyle w ogólnikach. Jak coś więcej to piszcie.
odpowiedz
anula777
Data dodania: 2012-10-14 20:35:10
RnS
do powierzchni użytkowej na pewno nie zalicza się piwnica - strych raczej też nie - my braliśmy miesiąc temu kredyt w PKOBP w programie RnS
odpowiedz
tomich  
Data dodania: 2012-10-14 20:46:08
anula777 my również chcielibyśmy mieć kredyt w PKOBP (mamy już tam częściowy kredyt na działkę). Możesz wysłać mi na priv jaki macie kredyt i jak wyglądają raty? Nie chciałbym być wścibski dlatego jak nie chcesz to oczywiście nie pisz :)
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-28 18:27:47
kosztorys
odpowiadam na forum, bo niestety nie mogę wysłać do Ciebie prywatnej wiadomości... nie wiem dlaczego. kosztorysu nie mam.kiedyś na extradomie- hektor był jakiś plik nadany przez kuba. co prawda wydrukowałam sobie i coś tam korzystałam, ale życie i budowa zweryfikowało wszystko, więc wyrzuciłam. domyślam się,że potrzebujecie do kredytu.niestety, nie pomogę. ale może zadzwoń do Domeny , może oni coś mają.?!pozdrawiam
odpowiedz
tomich
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 11849
Komentarzy: 24
Obserwują: 6
On-line: 9
Wpisów: 11 Galeria zdjęć: 19
Projekt HEKTOR
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Gdańsk
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2013 marzec
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników